Dodany: 2013-12-23 12:09:45

 

Szafy gdańskieNiewiele osób decyduje się dziś, na wyposażenie swojego domu w meble zabytkowe. Oczywiście głównym powodem jest to, że są one niebywale drogie i często niepraktyczne. Nie można jednak szafy na wymiar gdańsk odmówić pięknego, wyjątkowego wyglądu, który na dodatek jest wyjątkowo luksusowy. Do tego typu drogich i luksusowych mebli należą na pewno szafy gdańskie.

 

Szafy gdańskie oraz szafy na wymiar gdańsk pochodzą z szesnastego i siedemnastego wieku. Były produkowane z drewna orzechowego, dębowego i niezwykle drogiego dębu czarnego. Dąb czarny jest sezonowany przez setki lat w wodzie i stąd taka wysoka cena. Te meble i szafy na wymiar gdańsk noszą na sobie charakterystyczne zdobienia. Są one odbiciem stylizacji barokowych i rokoko.

 

Szafy gdańskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów, dlatego też bardzo często je podrabiano. Miały one bardzo wysokie i profilowane gzymsy. Krzesła miały wysokie oparcia i siedziska obijane skórą, zaś stoły charakteryzowały się nogami o formie spiralnej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szafy gdańskie
Nick: